Specjalizacje, Kategorie, Działy

Remont budynku onkologii dziecięcej w Gdańsku

Udostępnij:
Trwa remont budynku dziecięcej onkologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Inwestycja pochłonie 1,5 mln złotych. - Remont jest gruntowny, bo zależy nam na tym, by chore onkologicznie dzieci trafiły w jak najlepsze warunki - zapewniają władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jeszcze do niedawna mali pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego byli leczeni w salach budynku nr 18, który był w fatalnym stanie. We wrześniu tego roku kliniki dziecięce kliniki nefrologii z oddziałem dializ, kardiologii i pediatrii z diabetologią i oddziałem patologii niemowlęcia przeniosły się do budynku nr 2, który został w części wyremontowany. Wymieniono instalacje, okna, drzwi, podłogi. - Dzięki nowej siedzibie możemy zapewnić naszym małym pacjentom nową jakość oferowanych świadczeń medycznych, która nie tylko pozwoli na poprawę diagnostyki i leczenia dzieci, ale przede wszystkim poprawi warunki ich pobytu w naszym szpitalu - zauważała wówczas dyrekcja placówki.

-Dla chorych dzieci przygotowano nowoczesne, maksymalnie dwuosobowe sale z węzłami sanitarnymi, pokoje dla rodziców i pomieszczenia socjalne i sale zabiegowe. Pojawiło się także miejsce do nauki i zabaw. Choć inwestycja pochłonęła blisko 20 mln złotych, nie udało się jednak wyremontować wszystkich pomieszczeń w budynku - pisze "Gazeta Wyborcza". - Zabrakło nam pieniędzy - przyznaje Marek Langowski, kanclerz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomóż Dziecku Wyzdrowieć, którego głównym celem jest organizowanie i udzielanie wsparcia finansowego dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową, ich rodzinom oraz Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego niedawno udało się pozyskać pieniądze. - Jak tylko pojawiły się finanse, ruszyliśmy w remontem - mówi Marek Langowski. - W tej chwili wyburzone zostały już ściany. Teraz trwają prace wentylacyjne, sanitarne i elektryczne. Remont jest gruntowny, bo zależy nam na tym, by chore onkologicznie dzieci trafiły w jak najlepsze warunki.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.