Specjalizacje, Kategorie, Działy

Międzynarodowe szkolenia lekarzy w Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym

Udostępnij:
Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym to pierwszy i jedyny certyfikowany ośrodek szkoleniowy dla metody GUBBINI w Polsce. Potwierdza to pełnienie wyjątkowej i czołowej roli w szkoleniach oraz edukacji dotyczącej zabiegów minihisteroresektoskopii wykonywanych za pomocą systemu GUBBINI w znieczuleniu miejscowym.
Otwarte pod koniec 2022 roku Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym z certyfikatem Center of Exellence to miejsce, gdzie troska o zdrowie Polek jest na najwyższym, światowym poziomie.

– Wykorzystując współczesne osiągnięcia z zakresu ginekologii operacyjnej, stosujemy w praktyce najnowsze rozwiązania w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Jeżeli leczenie chirurgiczne jest konieczne, preferujemy technikę endoskopową, jako nowoczesną i najkorzystniejszą dla naszych pacjentek. Stosowane w naszym centrum metody minimalizują ryzyko powikłań, skracają czas pobytu w szpitalu i pozytywnie wpływają na powrót do normalnej aktywności. Zdajemy sobie sprawę, że wiele schorzeń ginekologicznych to problemy kompleksowe, dlatego kładziemy nacisk na leczenie interdyscyplinarne – podkreśla prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak, który jako jedyny lekarz w Polsce posiada wyjątkowe wyróżnienie i buduje certyfikowany ośrodek szkoleniowy zabiegów według metody GUBBINI.

Dzięki nowemu ośrodkowi jest możliwy rozwój i jeszcze większa popularyzacja małoinwazyjnych metod leczenia. Nowe przestrzenie to doskonałe miejsce szkoleń, aktualizowania i pogłębiania wiedzy i umiejętności ginekologów z innych ośrodków medycznych: polskich i zagranicznych.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym w ramach Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu organizowane są cykliczne kursy i warsztaty – po to, by medycy mogli poznawać i doskonalić w praktyce tę metodę leczenia.

2 lutego podczas pierwszych w tym roku spotkań edukacyjnych – cyklicznych warsztatów histeroskopowych pt. „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym” – pierwszy raz goszczono lekarzy z West Cumberland Hospital w Cumbrii w Wielkiej Brytanii, którzy stanęli przy stole operacyjnym pod kierownictwem prof. Macieja Wilczaka. Razem ze specjalistami z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka, uczestnicy edukowali się w zakresie histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego – systemu GUBBINI.

– To wyjątkowe warsztaty, ponieważ pierwszy raz w naszym centrum mamy przyjemność szkolić medyków z placówki zagranicznej. To my do tej pory byliśmy uczestnikami kursów, a tymczasem renoma naszych zabiegów zachęca ginekologów nie tylko z Polski do tego, aby razem szkolić swoje umiejętności z ginekologii małoinwazyjnej – podkreśla prof. Maciej Wilczak. – Zamysłem naszym jest, aby warsztaty były dedykowane lekarzom ginekologom, którzy dotychczas nie wykonywali tego typu zabiegów oraz tym koleżankom i kolegom, którzy opanowali już podstawowe techniki w zakresie histeroskopii, jednak nie wykonywali tego typu zabiegów w znieczuleniu miejscowym.

Uczestnicy warsztatów nie tylko szkolili techniki medyczne, ale też obserwowali pracę zespołu medycznego. I właśnie zasady współpracy były także jednym z tematów szkolenia, gdyż jak podkreśla prof. Maciej Wilczak – sukces każdego zabiegu czy operacji to efekt współpracy całego personelu.

Zachęcamy do rejestracji na warsztaty!

ZAREJESTRUJ SIĘ!


Cykl warsztatów zaplanowanych w 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego.
 
Konferencje
3 dni
Webinar

PROBIOTYKOTERAPIA: Fakty i Mity

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Hanna Szajewska

24 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 20:00
4 dni
Konferencja stacjonarna

ZJAZD POLSKIEGO TOWARZYSTWA OTORYNOLARYNGOLOGÓW CHIRURGÓW GŁOWY I SZYI

BIAŁYSTOK, 25.09.2024 - 28.09.2024
4 dni
Webinar

MOŻLIWE OPCJE TERAPEUTYCZNE LECZENIA BÓLU NEUROPATYCZNEGO POZA MIORELAKSANTAMI

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Adam Stępień

25 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 20:00
5 dni
Konferencja stacjonarna

25. KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA REUMATOLOGICZNEGO

KRAKÓW, 26.09.2024 - 28.09.2024
5 dni
Webinar

Best Trials Best Results Best Journal - cz. 6

Komitet Naukowy:
prof. dr hab. n.med. Dariusz M. Kowalski

26 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 19:00
3 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZ. 19:00
6 dni
Konferencja stacjonarna

HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I OPERACYJNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM "KROK PO KROKU"

Kierownictwo naukowe:
prof. Maciej Wilczak
Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

POZNAŃ, 27 WRZEŚNIA 2024 R.
7 dni
Webinar

METHOAKADEMIA - REUMATOLOGIA DLA WYTRAWNYCH EDYCJA 3

Kierownik naukowy:
prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska


28 WRZEŚNIA 2024
12 dni
Webinar

ZABURZENIA RYTMU SERCA OKIEM KARDIOLOGA - PRAKTYKA NA PODSTAWIE EKG

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski

3 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZ. 19:00
13 dni
Konferencja stacjonarna

PREHABILITACJA 2024 - WIEMY, ŻE TAK, PYTANIE, JAK?

POZNAŃ, 04.10.2024 - 05.10.2024
13 dni
Konferencja stacjonarna

XIII KONGRES TOP NEPHROLOGICAL TRENDS

Poznań, 04.10.2024 - 05.10.2024
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.